Zasady rozgrywek Megaliga 2018.

 • Autor
  Wpisy
 • #853

  Dolce
  Opiekun forum

  Siema,
  Z Team Spirit jeszcze poczekajmy z osądami ponieważ chłopaki dopiero poznają sie w parach i mogą potrzebować chwili żeby nauczyć się ze sobą jeździć. Tak czy inaczej przyglądamy się zagrywkom i też temat analizujemy. Słowo komentarza nt. Team Spirit – jednemu zawodnikowi TS przyniosło wczoraj 5 punktów, mi np. 2 x Gwarancja Startów przyniosła łącznie 2 punkty. Zobaczmy jak to się będzie rozwijało.

  #852

  Gruby
  Członek

  Pozdrowienia dla Team Spirit po 1 rundzie. Ta zagrywka powinna kosztować 4 pkt. Wtedy miałaby jakiś sens. Pijany Cieślak nie ma sensu. Strona wygląda rewelacyjnie, a tabela wyników i ekspresowe tempo maszyny losującej – wyborna sprawa.

  #796

  Dolce
  Opiekun forum

  Zasady Megaligi 2018 zostały zaktualizowane. Z najnowszą ich wersją możecie się zapoznać w zakładce „ZASADY”. Zmiany są następujące:
  – na zagrywki można wydać 12 punktów (wcześniej było 11)
  – Pijany Cieślak zmienia swoją formułę (staje się walką kapitanów przeniesioną na płaszczyznę trenerską) – Pijany Cieślak będzie kosztował 5pkt
  – wraca Taktyczna (ale Uwaga! nie łączy się z Gwarancją Startów)
  – Team Spirit będzie kosztowało 7pkt (niestety niżej zejść nie możemy – zdarzały się mecze w ubiegłym roku gdzie z tej zagrywki można było zyskać +10pkt)

  Zapraszam do zapoznawania się z ostateczną wersją zasad.

  Z innej beczki: Obecnie trwają pracę nad stroną techniczną Megaligi. Wkrótce przybliżę zasady wybierania składów meczowych, opiszę szerzej mapę strony oraz zaprezentuję trofeum za zwycięstwo w rozgrywkach Megaliga 2018.

  #793

  Vitoy
  Uczestnik

  Zakończyliśmy już obrady, seniore Dolce zaktualizuje wkrótce zasady gry.

  #787

  LUKASZ_ENKO
  Uczestnik

  Drodzy D&G kiedy poznamy werdykt odnośnie nowych zasad ? 😀
  http://replygif.net/766

  #749

  Davvids
  Członek

  Mnie też bardziej przekonuje punkt widzenia Łukaszenki

  #748

  Maro
  Członek

  Wkładam jakby co palec do budki LUKASZ_ENKO. PC nie rozumiem i zrozumieć nie chcę. Jak będzie, to będzie ale to generalnie jakaś wyższa szkoła jazdy dla mojego orzeszka taplającego się w płytkim bagienku intelektualnym.

  #747

  Gruby
  Członek

  I to właśnie dlatego nie jest to samo. Zwycięzca meczu jest bity po pierogu. W pojedynku kapitanów nie był.

  #746

  Gruby
  Członek

  A to, że zwycięzca meczu stracił punkty na zagrywkę to oczywiście luzik? Wyrównywanie szans. Można, ale to bzdura.

  #744

  pieczar
  Członek

  Przydałby się jakaś aktualizacje na czym stoimy w sprawie zagrywek i ich kosztów.

  #743

  pieczar
  Członek

  Macie racje, gdyby w Megalidze można było przegrać wygrany mecz lub odwrotnie bo było by to super idiotyczne. Nikt tego jednak nie proponuje ponieważ o końcowym wyniku meczu decyduje suma punktów zawodników i modyfikatory punktowe WSZYSTKICH zagrywek a Cieślak jest przecież jedną z nich. Vitoyowe „gdy przegrywasz mecz” rozumiem jako sytuację tuż przed metą, gdzie wynik jest na styku i nierozstrzygnięty, a nie sytuacje z kategorii „nie mam już szans, ale mam jeszcze jedną szanse – przegrałem ale jeszcze mogę wygrać” . Gdyby jednak przyjąć zasadę, że z Cieślaka: „otrzymujesz różnicę punktów z wygranego pojedynku trenerów” bez słowa o wygrywaniu czy przegrywaniu w danym momencie efekt mamy dokładnie taki sam.
  Przemyślcie proszę ten aspekt bo w tej formie Cieślak jest w gruncie rzeczy niczym innym jak pojedynkiem kapitana z zeszłego sezonu tylko przeniesiono go na trenerów i włączono w katalog zagrywek.

  #742

  LUKASZ_ENKO
  Uczestnik

  choć zdaję sobie sprawę, że wykluczanie kolejnych zagrywek (np. Cieślak) zuboży nam zabawę… ja jestem zwolennikiem prostych zagrywek jak np. taktyczna i ewentualne stworzenie małego combo z kilku prostych zagrywek mniej mi przeszkadza niż jakieś udziwnienia z potrójnym tulupem, podwójnym blanikiem i telemarkiem na finał 😀 przestaję wtedy rozumieć tą zabawę, a ponoć żużel to prosty sport 😀

  #741

  LUKASZ_ENKO
  Uczestnik

  co do punktów za mecz u siebie, to jestem przeciwny…punkty mają leżeć na torze, a nie być przydzielane przy zielonym (u Dolce to będzie różowym) stoliku…

  #740

  LUKASZ_ENKO
  Uczestnik

  pomyślawszy…to w sumie nie jestem fanem pijanego Cieślaka… bo w sumie dłużej będę się wcurwiał po przegranej wygranego meczu, niż cieszył z wygrania przegranego… po zastosowaniu tej zagrywki…

  #659

  Gruby
  Członek

  Zanim ktoś napisze w obronie tego obłędu : „Trzeba było przegrać mecz, żeby go wygrać tłusty głupku” proszę przemyśleć absurd tego rozwiązania.Nie neguję zagrywki, ale aktywacja to tragedia.

Temat ‘Zasady rozgrywek Megaliga 2018.’ jest zamknięty na nowe odpowiedzi.